Yeni açılan sitelerde SEO

Yeni Açılan Sitelerde Seo

Web siteleri, sizleri kullanıcıya götüren ve kullanıcıyı da sizlere getiren kod yapılarıdır. İhtiyacımız doğrultusunda arama motorlarında bir kelime arattığımızda tıkladığımız web sitelerinin yalnızca tasarım kısmını görürüz. Arka planda neler olduğunu bu konuda ilgisi ve bilgisi olmayan bir kişi bilemez. Oysa arka planda ekrana yansıtılandan çok farklı ve çok fazla döngü ve müdahale vardır. Her gün binlerce yeni web sitesi yayına alınıyor.

Yeni açılan web sitelerinde ilk olarak yapılması gereken hususları inceleyelim. Web siteniz ister eski ister yeni olsun en önemli konulardan birisi sitenizdeki tüm yazılarınızın özgün içerikli yazılar olmasıdır. Arama motorları kopya içerik sevmez ve gelişen teknoloji sayesinde bunlar kopya içeriktir şeklinde kayda geçer. Ne kadar çok özgün içerikli yazınız olursa arama motorları tarafından o kadar çok sevilir ve ilk sıralarda tercih edilirsiniz. Siteniz yayına alındıktan sonra arama motorlarına kayıt yaptırmalısınız. İstediğiniz arama motoru için ilgili sayfasına giderek site url nizi yazarak, belirtilen kayıt işlemlerini takip ederek kaydınızı tamamlayabilirsiniz. Böylece arama motorları sitenizden haberdar olacak ve sitenize ilgili kelimelerle arandığınızda yönlendirme sağlayacaklardır. Her site gibi yeni açılan web sitenizin de robots.txt dosyasına sahip olması gerekir. Robots.txt dosyasının önemi ve nasıl oluşturulacağıyla ilgili ayrıntılı bilgiye daha önceki yazımızdan

Yeni açılan sitelerde yapılmaması gerekenlerde ise en başta tabi ki kopya içeriğe yer vermemek gelmektedir. Kopya içeriğe sahip olan siteler arama motorlarında alt sıralara düşer ve eğer kopya içerik konusunda şikayet alırsanız siteniz banlanacaktır ve bu da geri dönüşü olmayan bir sonuç doğurur. Yeni açılan siteniz için SEO yapılırken ilk aylarda çok fazla sayıda backlink alınmamalıdır. Fazla backlink alınması, sitenizi arama motorlarında üst sıralara taşımak yerine sizin sandbox’a atılmanıza sebep olacaktır. Böylece Google'dan ceza yemiş ve 1-0 geride başlamış olacaksınız.

Yeni açılan sitelerde yapılması ve yapılmaması gerekenler yukarıda özetlenmiştir. Her firmanın isteği kaliteli bir siteye sahip olmak ve kendi firmasını en doğru şekilde kullanıcıya aktarmaktır. Kullanıcıya ulaşmanın birçok yolu vardır. Hem reklam kanallarıyla hem de doğal yollarla arandığınızda kullanıcı sizi bulabilmektedir. Doğal yollarla arama motorlarında kullanıcının sizlere doğrudan ulaşabilmesi için arama motorlarının sevdikleri noktalara dikkat edilmelidir. Bu sebeple sitenizi yaptırırken kullanılan içeriklerin özgün olmasına ve SEO yaptırırken uzman kişilerden destek almaya dikkat etmelisiniz. Silver Bilişim olarak oluşturmak istediğiniz yeni bir web sitesi, web sitesi güncellemeleriniz ve SEO işlemleriniz için sizlerleyiz.