Link İnşası Nedir ? Nasıl Yapılır ?

  • Anasayfa
  • /
  • Blog
  • /
  • Link İnşası Nedir ? Nasıl Yapılır ?

Link İnşası Nedir? Nasıl Yapılır?

Link inşası, internet sitelerine site içi veya site dışı olarak link verme işlemidir. Link inşası Seo çalışmalarının vazgeçilmez konuları arasındadır. Doğru yapıldığında sizi zirveye çıkarırken yanlış yapıldığında arama motorlarında dibi görebilirsiniz demektir. Peki link inşası nasıl yapılır daha ayrıntılı inceleyelim.

Link inşası hem site içi hem de site dışı yapılır. Site içi çalışmalarda web sitenizde öne çıkmasını istediğiniz anahtar kelimelere sahip sayfalar için diğer daha az önemsediğiniz sayfalar tarafından daha fazla link vermenizdir. Yani site içi linkleme işlemleridir. Site dışı link inşası ise farklı siteler üzerinden sitenize link vermenizdir. Peki her siteden kendi sayfanıza link vermeniz sizi arama motorlarında üst sıralara mı taşır? Bu sorunun cevabı tabi ki hayır… Link inşası yaparken sitenize link vereceğiniz siteler kesinlikle popüler siteler olmalıdır. Aksi takdirde kalitesiz linklerinizin olması sizleri üst sıralara taşımak yerine ilgili anahtar kelimelerle arandığınızda kullanıcının size ulaşamamasına sebep olur. Bunun dışında link paylaşırken içeriğinizin özgün olmasına da dikkat etmelisiniz. Kopya içerik paylaşırsanız, bu içerik arama motorları tarafından algılanacak ve bu da sizler için negatif sonuçlar doğuracaktır.

Sonuç olarak link inşası seo çalışmaları için oldukça önemlidir ve özenle yapılması gerekir. Kopya içeriklerle, çok fazla sayıda ve kalitesiz siteler tarafından oluşturulan linkler web sitenizin istediğiniz yerlere gelmesini engeller. Özgün içerikle kaliteli link inşası yapmalısınız. Böylece arama motorlarında insanlar sizlere daha kolay bir şekilde ulaşabilir.